Seri üretim yapan firmalarda eğer üretim prosesi kontrol altına alınmazsa depolama, lojistik ve sevkiyat proseslerinin sekteye uğraması kaçınılmazdır. Depoya giren hammaddeler üretim hattında yarı mamül ve mamüle dönüşür, tekrar depoya dönerler. Ama sevk edilen mamullerden hangisinin hangi hammadde ya da yarı mamulden üretildiğini bilmek yani daha bilinen adıyla geriye dönük izlenebilirlik, ancak zincirin kayıp halkasını yerine takmakla olur, yani üretim izleme otomasyonu ile. Üretim prosesini kontrol edemeyen firmalar, mamullerinin geçmişleri ile bağlantısını kaybeder, olası bir problem durumunda hangi ürünlerde problem olduğunu, bunların hangi müşterilere sevk edildiğini bilemezler.

Hayal edin:

-          Üretim esnasında tüm ürünlerin barkod/karekod ya da RFID ile kimliklendirildiği,

-          Vardiya bazında üretim ve performans raporlarının anlık olarak izlenebildiği,

-          Üretim sonu oluşan paket bilgilerinin online raporlandığı

-          Hangi kolide hangi paketlerin, hangi palette hangi kolilerin olduğu raporlanan, arşivlenen,

-          Fire ve verimlilik bilgilerinin ölçüldüğü,

-          Ürünün hammadde halinden sevk edildiği ana kadar tarihçesinin izlenebildiği

-          Hatalı ürünlerin üretim bandından otomatik olarak dışarı atıldığı

Bir üretim hattınız olsa?

Üretim hatlarından gerçek zamanlı veri toplamak ve bu verileri karar destek sistemleri ile paylaşmak, üretimin verimliliğini artırır. Barkod&RFID sistemleri veri toplamanın yanı sıra, üretim bantlarındaki diğer ekipmanlarda entegre çalıştırılabildiği için gerektiğinde bandı durdurmak ya da hatalı ürünü otomatik olarak banttan ayırmak mümkün hale gelmiştir. Endüstriyel barkod okuyucular veya RFID okuyucular, hatlardan geçen tüm ürünlerin otomatik okunmasını ve anlık olarak üretim miktarlarınızı görmenizi sağlamaktadır.

Üretim anında etiketlenmiş ürünler, üretim süreçleri içinde takip kolaylığı sağlamaktadır. Endüstriyel Barkod&RFID yazıcıları üretim sistemlerinde, 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.

Tüm üretim aşamalarını kontrol edebilmek için endüstriyel Barkod ve RFID sistemleri kullanmak günümüz üretim sistemlerinde bir gerginlik haline gelmiştir. Üretim sahalarında kullanılabilen endüstriyel mobil terminallerle, masa başında oturmadan karar destek sistemleri ile tüm iletişiminizi sağlayabilirsiniz.
Ürün Kimliklendirme / Üretim Takibi